wtorek, 26 sierpnia 2014

Lotnisko w Modlinie - dojazd. Jak się tam dostać ?

Lotnisko w Modlinie czyli Warszawa Modlin borykało się z wieloma problemami od samego początku. Czynne jest od dwóch lat, całkiem niedawno "przewinął się" milionowy pasażer. Jednak w dalszym ciągu dużo osób będzie korzystać z tego portu po raz pierwszy i mają w związku z tym pewne obawy, całkowicie uzasadnione np. Czy długo będę jechać i czy zdążę na lot ? Jak się tam dostać ? Muszę przyznać, że też się zaliczałem do grona tych osób. Dlatego też dziś przybliżę trochę informacji o Modlinie, które mogą okazać się pomocne. 

Lotnisko Warszawa Modlin położone jest k. Nowego Dworu Mazowieckiego. Odległość od Warszawy to 35-40 km. 


Do Modlina można się dostać na wiele sposobów. Dość często pojawiały się głosy, że "nie ma tam jak dojechać". Być może tak było, ale na samym początku. Teraz różnych opcji do wyboru, do koloru. Z wielu miast są utworzone specjalne linie autobusowe prywatnych przewoźników. Jeżeli zaś chodzi o najpopularniejsze połączenia stolicy (i nie tylko) z lotniskiem w Modlinie to wygląda to następująco. 

1. ModlinBus 

Przewoźnik wyrusza spod Pałacu Kultury (z Placu Defilad), Lotniska Chopina oraz wielu innych miejsc – aktualny rozkład można sprawdzić na ich stronie. Rozkłady jazdy dostosowane są do godzin lotów. Kursów jest bardzo dużo. Autokary są klimatyzowane z dostępem do internetu. Firma ta chwali się, że przejazd z centrum trwa 45 minut. Z doświadczenia wiem, że czasem jest on nieco dłuższy i wynosi 50-55 minut. Jeżeli chodzi o ceny to rozpoczynają się one od 9 zł. Dobrze jest kupować z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie możemy zapłacić zdecydowanie więcej. Bilety dostępne są w internecie, na lotnisku i u kierowców. Odjazdy pociągów odbywają z wielu stacji np. Warszawa Centralna,Wschodnia, Zachodnia czy Lotnisko Chopina. Kursów też jest dużo. Pociąg KM dojeżdża do stacji Modlin skąd to autobus Kolei Mazowieckich dowiezie pasażerów pod sam terminal. Cena biletu lotniskowego to 17 zł. Do nabycia np. w internecie, na lotnisku. Warto dodać, że ten bilet upoważnia do korzystania z warszawskiej komunikacji miejskiej - ZTM przez 75 minut w I strefie biletowej, od momentu wpisania przez podróżnego odręcznie godziny na bilecie w przeznaczonym do tego miejscu. 


Na stacji Modlin zatrzymują się też składy dalekobieżne. Tymi pociągami są: Kormoran, Mazury, Pobrzeże i Warmia. Ze stacji można dojechać pod terminal wspomnianym wyżej autobusem Kolei Mazowieckich - to koszt 5 zł lub np. taksówką. 

4. Taxi

Taksówki to moim zdaniem temat rzeka. Na różnego rodzaju dworcach jest dużo nieuczciwych osób, które oferują przewóz nie wspominając, że nie są taksówkarzami są to zwyczajni naciągacze. Często możemy cichaczem usłyszeć niski, chrypiący głos "Może taksóweczkę?". Normalnie krew mnie wtedy zalewa, bo wiem że nie jest to uczciwe. Po kursie dowiadujemy się, że należy zapłacić np. 300 zł, bo to nie taksówka a przewóz osób. I nie ma wyjścia. Zapłacić trzeba, bo usługa została wykonana. A tego, że PAN nam nie powiedział nie udowodnimy. Dlatego trzeba korzystać z taksówek rekomendowanych lub też po prostu oznakowanych jako taksówki. Ceny przejazdów pomiędzy lotniskiem a Warszawą znajdują się na stronie lotniska (patrz Taxi). Są dość wysokie. Pomimo tego, że ceny są stałe to raz zaproponowano nam taksówkę po 40 zł od osoby.

Lotnisko wyposażone jest także w parking, na którym można pozostawić samochód. Więc kolejnym sposobem dotarcia jest własne auto. Informację o opłatach parkingowych można znaleźć tu.

Mam nadzieje, że powyższe informacje okażą się pomocne dla tych, którzy na Modlinie jeszcze nie byli a będą wkrótce stamtąd podróżować. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie czy też własne sposoby na dojazd to piszcie w komentarzach.13 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawy blog, na pewno z wielu porad skorzystam :)

  Zapraszam również do mnie: http://scritto-con-la-pasta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszy mnie to niezmiernie. Odwiedzamy komentujących.

   Usuń
 2. nie korzystałam jeszcze, choć kuszą tanie loty do Mediolanu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie kusi Sztokholm i loty krajowe ... znowu ;)

   Usuń
 3. Jak na razie nie korzystałam z lotniska w Modlinie, wolę Pyrzowice bo bliżej. Jednak uwagi cenne mogą się kiedyś przydać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jeżdżę na wycieczki ale warto raz skorzystać z jakiegoś lotniska.Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie niezmiernie, że już wiesz. Tak jak jest napisane poniżej - proszę w komentarzu nie zostawiać adresu strony. Odwiedzamy komentujących.

   Usuń
 6. Ja zazwyczaj korzystam z usług PKP. Ale i tu nie jest kolorowo, bo czasami pociąg po prostu nie przyjeżdża...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jadąc Kolejami Mazowieckimi też trzeba jeszcze dopłacić te 5 zł na autobus, no chyba że się kupi bilet lotniskowy za 17 zł (na pociąg, autobus i 60 min w komunikacji miejskiej).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. Właśnie tego do końca nie byłem pewny. Sądziłem jednak, że już za ten autobus nie trzeba dopłacać. A tu proszę.

   Usuń
 8. Ze znajomymi latamy często z modlina i zawsze stawiamy na pewny transportmodlin.com - przyjadą pod blok, zawiozą na lotnisko, potem odwiozą do domu :) wygoda i transport zawsze na czas! nie mam zaufania bo busów i pkp ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy w ogóle jest możliwość tam zaparkować? Czy jest taki sam dramat jak parking przy lotnisku w krakowie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny i komentarz, zapraszamy do obserwowania. Jeżeli komentujesz jako "Anonimowy" podpisz się proszę, żebym wiedział jak mam do Ciebie się zwracać. Jednocześnie informujemy, że odwiedzamy komentujących. Nie ma potrzeby zostawiania adresu strony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly