sobota, 5 października 2013

Trójmiasto ekspresem

Ostatni pobyt na północy naszego kraju był chyba ostatnim odpoczynkowym. Co prawda podróże pociągami okazały się męczące, ale po mimo tego jestem zadowolony. Zdecydowanie lepiej mi się wracało, ponieważ jechaliśmy bez przesiadek a także pewnie dlatego, że nie była to noc.

Oprócz spotkania ze znajomymi korzystaliśmy z wolnego czasu tyle ile się dało. Oczywiście przespacerowaliśmy się po Starym Mieście, odwiedzając między innymi Fontannę Neptuna, Dwór Artusa czy Ratusz. Zawitaliśmy również na krótko do Gdyni. Wszystko odbywało się w tempie ekspresowym.  Pogoda była wspaniała jak na kilkudniowy wypad.Wystarczyło nawet czasu, aby podjechać do Galerii Bałtyckiej na mały rekonesans, ale też na obiad.. Zdecydowaliśmy się na posiłek w Asia Hung. Było bardzo smacznie i w rozsądnej cenie. 

Klimat Trójmiasta nie zmienił się, jest taki sam jak kilka lat temu. Lubię tam przyjeżdżać.Na pochwałę zasługuje system transportu miejskiego. Jest sprawny, szybki i dość punktualny. Korzystałem z  SKMki, tramwajów oraz gdyńskich trolejbusów. Cena biletu 24h w Gdańsku to 12zł , ulgowy 6zł. A zwykły jednorazowy ulgowy bilet w Gdyni to koszt 1,50zł. Bilety na SKM są w różnych cenach. Zależą od tego dokąd chcemy jechać.

Oczywiście wieczornego spaceru plażą zabraknąć nie mogło, zostawiam Was z tym widokiem. P.S. Wzburzenie Bałtyku było mniejsze niż by mogło się wydawać ze zdjęcia :)

Miło mi ,że tu zaglądasz.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i komentarz, zapraszamy do obserwowania. Jeżeli komentujesz jako "Anonimowy" podpisz się proszę, żebym wiedział jak mam do Ciebie się zwracać. Jednocześnie informujemy, że odwiedzamy komentujących. Nie ma potrzeby zostawiania adresu strony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly