niedziela, 30 marca 2014

LOT Upgrade czyli właściwie co ?

Niedawno pojawiło się sporo reklam Polskich Linii Lotniczych LOT związanych z ich nową usługą LOT Upgrade. Zdjęcie ze strony lot.com. O co chodzi ? Upgrade czyli podwyższać, awansować. I o to w dużej mierze właśnie chodzi.  Od teraz każda osoba, która zakupiła bilet na lot w klasie ekonomicznej lub Premium Club - rejsy międzykontynentalne czyli Chicago, Nowy Jork, Toronto i Pekin (o której pisaliśmy tu) będzie mogła tę klasę podróży zmienić. Możemy starać się o podwyższenie do klasy Premium lub biznes. Jak ?

Proponując własną kwotę, którą jesteśmy w stanie zapłacić za podróż w klasie biznes lub Premium Club Minimalnie należy zaproponować 300 zł. Jest to kwota proponowana tylko za jedną stronę. Czyli na przykład powrót będzie się już odbywać w klasie ekonomicznej. Oferta ta dotyczy tylko lotów międzynarodowych z wylotami z Lotniska Chopina w Warszawie. 

Jak możemy zaproponować tę cenę ? Podczas rezerwacji lotu. Będzie to jeden z kroków, który oczywiście możemy pominąć jeśli nas nie będzie interesować. Odpowiedź czy proponowana przez nas kwota jest odpowiednia dostaniemy na 48 h przed planowaną podróżą. 

Co nam daje LOT Upgrade ? Liczne przywileje, które posiadają pasażerowie klasy biznes, Premium . A są nimi na przykład: pierwszeństwo wejścia na pokład, powitalny napój, posiłki, prasa, pierwszeństwo w odbiorze bagażu czy dedykowane stanowiska odprawy. 

Czy oferta ta jest opłacalna i godna polecenia ? Nie wiem. Za to jest ona interesująca dlatego może warto ją rozważyć jeżeli ktoś miałby ochotę podróżować w klasie biznes lub Premium Club za mniejsze pieniądze. Mniejsze, ponieważ kwota proponowana przez nas może być niższa od ceny regularnej biletu w tej klasie podróży i mogą być duże szanse, że zostanie ona przyjęta. Jeżeli chodzi o ostatnią ofertę,  wyprzedaży w Ryanair to wybraliśmy opcję lotu do Wrocławia. Nigdy tam nie byliśmy więc chętnie odwiedzimy te miasto. 


Już niedługo zapraszamy Was na wpis o dość odległym kraju azjatyckim. Jakim ? Przekonacie się sami.


Cieszymy się, że jesteście. Z Wami raźniej. 

9 komentarzy :

 1. Wrocław to świetne miasto :) polecamy Ostrów Tumski, Zoo (największe w Polsce), ogród japoński, Skytower (można wejść na przedostatnie piętro i zobaczyć Wroclaw z góry) :)
  Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć o tych miejscach. Może coś uda się z tego zobaczyć ;)

   Usuń
 2. oo, o tym nie słyszałam :) do Wrocławia wybrałabym się, bo byłam tam tylko raz.
  z niusów ostatno w ryanairze okazało się, że nie trzeba wyłączać telefonów na czas startu i lądowania, wreszcie jakaś pozytywna zmiana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Telefony to raz a chyba drugi z niusów to możliwość wniesienia na pokład jeszcze małej torebki, reklamówki, laptopa, aparatu. Zawsze proszono o schowanie tego wszystkiego do bagażu podręcznego.

   Usuń
 3. Lot jest już dla mnie skończony. Ich dni są policzone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy są policzone ? Być może, ale uważam inaczej. W kwietniu ma być raport finansowy i zobaczymy czy nadal pod kreską czy nad.

   Usuń
 4. Musiałabym się zastanowić czy warto wydać te 300 zł za przywileje. Na dalekie trasy samoloty są dość wygodne i karmią dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. I jak podróż do Wrocławia? :) podobało się?


  P.S. Ano ja też żyję! :) nie spodziewałam się nawet, że zmiana czasu może mieć na mnie taki wpływ. Pisałam Agnieszce, że zwykle też nie rozumiem narzekania na przesilenia i poniedziałki, ale tym razem padłam ofiarą :) może też inne czynniki się do tego przyczyniły....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podróż do Wrocławia przed nami dopiero :)

   Usuń

Dziękujemy za odwiedziny i komentarz, zapraszamy do obserwowania. Jeżeli komentujesz jako "Anonimowy" podpisz się proszę, żebym wiedział jak mam do Ciebie się zwracać. Jednocześnie informujemy, że odwiedzamy komentujących. Nie ma potrzeby zostawiania adresu strony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly